Intencje - Parafiaruze.pl

Przejdź do treści

Intencje

Intencje
W myśl Kodeksu Prawa Kanonicznego (kanon 534 §1) każdy proboszcz i  administrator parafii ma obowiązek odprawiać w każdą niedzielę i święto  nakazane Mszę Świętą w intencji swoich parafian. Eucharystia ta powinna  być centrum całego tygodnia i gromadzić jak największą liczbę wiernych.
Krok po kroku:

  • Krok 1
Skontaktuj  się z duszpasterzem swojej parafii. Możesz wybrać się do kancelarii  parafialnej lub zadzwonić, wysłać e-mail. Pamiętaj, że jeśli zależy ci  na konkretnym terminie, powinieneś to zrobić odpowiednio wcześniej.  Twoja osobista intencja w której ma byś sprawowana Msza Święta może  dotyczyć różnych spraw, wydarzeń, osób.
        
  • Krok 2
Msza  święta gregoriańska to  szczególna forma modlitwy za zmarłych,  obejmująca trzydzieści Mszy Świętych, odprawianych dzień po dniu w  intencji jednej osoby zmarłej, z prośbą o darowanie jej kar czyśćcowych.  Praktykę Mszy Świętej gregoriańskiej zainicjował papież Grzegorz Wielki  (stąd jej nazwa), którego pontyfikat przypadł na lata 590-604.

  • Krok 3
Św.  Jan Paweł II w Liście Apostolskim „Tertio millenio adveniente” napisał,  że „wszystkie jubileusze osobiste czy wspólnotowe mają wielkie i  szczególne znaczenie w życiu jednostek oraz w życiu odnośnych wspólnot”.  Słowa te uzmysławiają nam wagę obchodzenia rocznic ważnych wydarzeń.   Według Pisma Świętą jubileusze są źródłem szczególnych Bożych łask.  Warto więc pamiętać o wydarzeniach, które przeżyliśmy, a które mogą  umocnić nas w przyszłości.
Kancelaria Parafialna
Parafia Św. Piotra i Pawła w Rużu
Ruże 3,  87-645 Zbójno
Kancelaria czynna: od pon. do piątku po Mszach św.
W sprawach pilnych proszę dzwonić:
502  234  211
E-mail: kancelaria@parafiaruze.pl
Wróć do spisu treści